Kleszczów na piątkę

"Ratownicy" Tischnerowki znów w akcji!
16.09.2017 odbyło się zabezpieczenie triathlonu w Strykowie, a 17.09 zabezpieczenie Biegu "Kleszczów na 5". Uczniowie naszej szkoły pod opieką "Sachmetu" mieli okazję wziąć udział w tych imprezach jako pomoc medyczna. W nagrodę za czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników otrzymali pamiątkowe medale i identyfikatory z napisem obsługa medyczna. Było wiele emocji i praktycznej nauki. Następny weekend też działamy!

Nowe dzwonki

Od 21 listopada 2016 r. wracamy do starych dzwonków

Archanioł Titek

"O nasz Aniele, nasz Ty cudowny śnie..."

Dzięki inicjatywie naszych uczniów mamy usankcjonowanego Anioła ks. Maksa "Titka" Pyzika, a stało się to dziś wieczorem w Klubie Nauczyciela! Teraz to dopiero mamy wejścia :-)

Entliczek-pentliczek

Od 16 listopada 2015r. uczniowie XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi mogą jeść w dowolnej ilości świeże polskie jabłka. Półtorej tony pyszności i witamin w jednym pojawiło się dzisiaj w naszej szkole w postaci soczystych i smacznych owoców. Otrzymaliśmy jabłka od sadowników do bezpłatnej dystrybucji.
Nasza szkoła przystąpiła do mechanizmu Agencji Rynku Rolnego i Komisji Europejskiej „Tymczasowe wsparcie dla producentów warzyw i owoców”, którego celem jest skuteczne i ukierunkowane przekazanie środków wsparcia dla producentów owoców i warzyw, którzy wyprodukowane przez siebie określone produkty poddadzą operacji niezbierania plonów lub przekażą na bezpłatną dystrybucję.
W kwietniu 2015 r. szkoła została wpisana do rejestru uznanych organizacji charytatywnych, jako jednostka, która może bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa. Dzięki tej akcji szkoła wspiera krajowych producentów warzyw i owoców po wprowadzeniu rosyjskiego embarga oraz kształtuje świadomość zdrowego odżywiania.
Jabłka są w kilku gatunkach, pyszne, świeże i chrupiące. Nic tylko jeść. Mamy nadzieję, że z tych jabłek powstanie mnóstwo pysznych szarlotek na piątkowe święto.

Na szkolnym korytarzu są wystawiane codziennie skrzynki pełne jabłek. Przed schrupaniem trzeba je tylko umyć. Akcja świetnie wpisuje się w nasze prozdrowotne projekty.  Oczywiście jak zjemy te jabłka, to przyjadą do szkoły następne!
Jabłko to wszechstronny owoc. Korzystnie wpływający zarówno na naszą sylwetkę jak i zdrowie. Jeżeli zatem dewiza „żyj zdrowo” towarzyszy nam każdego dnia, to w naszym menu nie powinno zabraknąć jabłek.

Smacznego!

Radio Parada - Tort

Pozdrowienia dla społeczności XXIII LO zostaną wyemitowane 20 listopada 2015 r. o godz. 10, 12, 14, 16 i 18.