Pomoc psychologiczna - komunikat UMŁ

Uzupełnienie powyższej informacji:

UWAGA! Współpracująca z naszą szkołą: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży nadal pracuje - ONLINE! tel: 426881668, www.pppdm.edu.lodz.pl , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeśli Wy, Drodzy Rodzice, lub Wy, Mili uczniowie macie ochotę skorzystać z pomocy Poradni kontaktujcie się z jej pracownikami telefonicznie. Na stronie Poradni pojawił się także wykaz różnych placówek i organizacji, które oferują wsparcie psychologiczne przez telefon. Z zamieszczonych propozycji może skorzystać zarówno młodzież jak i osoby dorosłe. Znalazły się tam także telefony dedykowane bezpośrednio do pracowników służby zdrowia i osób starszych, potrzebujących różnego typu wsparcia.

Pamiętajcie też o tym, że przez cały czas na posterunku pozostają: Wasz psycholog/pedagog Agata Drogosz i psycholog Katarzyna Krzciuk. Skontaktujcie się z nami przez Vulcan, a oddzwonimy do Was lub spotkamy się na Skype :)

Kolejne uzupełnienie:

Również w okresie Świąt Wielkanocnych Fundacja Wsparcia Psychospołecznego prowadzi dla łodzian nieprzerwanie poradnictwo psychospołeczne i rodzinne w rozwiązywaniu problemów osobistych, małżeńskich i wychowawczych. Kontakt z nami możliwy jest każdego dnia – również w dni świąteczne (jednorazowy lub cykliczny). Obecnie preferowana forma udzielania wsparcia to poradnictwo telefoniczne, natomiast w miarę potrzeb nie wykluczamy wizyt bezpośrednich (na otwartej przestrzeni lub ewentualnie w gabinecie). Zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 794 430 463. Pomoc udzielania jest nieodpłatnie dzięki dotacji Miasta Łódź.

Rafał Osiński - pedagog, mediator, specjalista poradnictwa psychospołecznego i rodzinnego Fundacja Wsparcia Psychospołecznego

Kolejne uzupełnienie:

Dyrektor i pracownicy Poradni dla Młodzieży przesyłają kolejną informację o nowych materiałach umieszczonych na naszej stronie internetowej.

• Dla uczniów proponujemy pierwszy z cyklu artykułów, opracowany przez mgr Magdalenę Drab, "Jak sobie radzić z lękiem - wskazówki nie tylko na czas pandemii". Autorka przygotowuje kolejne materiały, w których znajdziecie Państwo informacje na temat konkretnych technik, pozwalających obniżać odczuwane napięcie i lęk.
  • Kolejna prezentacja jest skierowana do uczniów, którzy chcą przygotować się do aktywnego wejścia na rynek pracy.
  • Kolejny materiał został opracowany przez mgr Zbigniewa Kozańskiego, w oparciu o wskazówki Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego i zawiera szereg uwag "Jak radzić sobie ze stresem i dbać o swoje zdrowie psychiczne w okresie epidemii?".