Debata: Inny

Tischnerówka uczestniczyła w "Projekcie 100 lat Tożsamości Narodowej w Kulturze. DEBATA INNY" w Centrum Promocji Mody ASP, z udziałem m.in. abp Grzegorza Rysia, naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha, Janiny Ochojskiej i Szymona Hołowni. To była mądra i ważna rozmowa o inności, tolerancji i akceptacji drugiego człowieka. Podczas debaty podjęto temat "odmienności" człowieka ze względu na kolor skóry, pochodzenie, poglądy, kulturę, wyznanie, status majątkowy, niepełnosprawność (fizyczną, psychiczną). Zwrócono także uwagę na problem uchodźców, w szczególności dzieci oraz przejawy antysemityzmu. Debatę poprzedziły panele dyskusyjne. Nasi uczniowie z klasy 2MD uczestniczyli w dyskusji na temat „Kim jestem - patrząc w lustro zobaczyć Innego". Różnorodność jako źródło tolerancji i kształcenia postaw społecznych, którą poprowadził Piotr Kłys - przewodniczący Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. różnorodności i przeciwdziałania dyskryminacji Urzędu Miasta Łodzi. Gościem specjalnym spotkania był Szymon Hołownia.

Część zdjęć pochodzi ze strony Fundacji Kolorowo.