(Niezbyt krótka) historia o cząstkach elementarnych

8 czerwca 2018 r. nasi uczniowie: Maciek Jędrzejewski, Patryk Kaczmarek i Marcin Szczygieł z klasy IM uczestniczyli w 1. Szkolnej Sesji Naukowej „Fizyka cząstek elementarnych”. Przygotowali prezentacje multimedialne pod kierunkiem Dariusza Sęczkowskiego p.t. „Cząstki elementarne”. Pozytywna atmosfera jaką udało się stworzyć gospodarzowi sesji panu Włodzimierzowi Nawrockiemu sprawiła, że trema stała się mniejsza… Gościem honorowym był prof. dr hab. Tadeusz Wibig z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego specjalizuje się w fizyce i astrofizyce promieniowania kosmicznego i w fizyce oddziaływań cząstek elementarnych bardzo wysokich energii.