Relaksacja

W związku z ilością stresu, które codziennie są udziałem licealistów, w wyniku rozmów, które uwidaczniają nam jak bardzo potrzebują oni wsparcia w tym zakresie, wdrożyliśmy działania, które mogłyby pomóc zmniejszyć napięcie u naszej młodzieży.
W ramach godzin wychowania fizycznego młodzież, która z różnych powodów nie może brać aktywnego udziału w lekcjach, pod opieką nauczyciela spędza godzinę, leżąc na matach, z opaskami na oczach, słuchając nagrań audio treningu relaksacyjnego Jackobsona i Schulza. W ramach tych zajęć, podążając za instrukcjami z nagrań, dzieci osiągają głęboki stan relaksu, część nawet zasypia, co pozwala na lepszą wydajność procesów poznawczych, co widoczne jest w zwiększeniu koncentracji na lekcji, odprężeniu, szybszym zapamiętywaniu i procesach myślenia.