Narodowe czytanie 2019

Już po raz szósty wspólnie pochylaliśmy się nad tekstami polskich pisarzy. W tym roku to pięć z ośmiu nowel zaproponowanych przez Parę Prezydencką. Inicjatorem przedsięwzięcia, jak co roku, była niezawodna pani Ewa Sztombka. Wsparli ją pani Aleksandra Stańczak i pan Jacek Malinowski - przygotowując inscenizację, adaptując teksty do potrzeb spotkania oraz prowadząc próby z młodzieżą.

Dzięki nim na szkolnej scenie "Narodowego Czytania" zaprezentowali się uczniowie: Gabrysia Pewnicka 3M, Małgosia Gawrońska 2R, Ada Korpalska 2M, Patryk Kaczmarek 3M, Bartek Szewczyk 2M, Kacper Zdziebczyński oraz nauczyciele: pani Małgorzata Kozak, pani Małgorzata Szczecińska i pan Jacek Malinowski. Spotkanie z literaturą wsparła także nasza pani Dyrektor, wcielając się w rolę schulzowskiej Matki.