STRONA PROWADZONA PRZEZ OSOBY PRYWATNE - SYMPATYKÓW XXIII LO W ŁODZI. OFICJALNA STRONA SZKOŁY (BIP) DOSTĘPNA TUTAJ
   

Dzień języków

Szczegóły

W piątek 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie mogli wziąć udział w wielu inicjatywach promujących naukę języków obcych. Lekcje miały formę zabaw i quizów językowych, których rozwiązania zostały następnie sprawdzone i ocenione przez nauczycieli języków obcych. Uczniowie w przystępny sposób poprzez gry, rebusy, krzyżówki mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z językami, sprawdzić swoje kompetencje językoznawcze oraz uczestniczyć w quizie językowym.

Ponadto korzystając z ulotek rozwieszonych w różnych częściach szkoły zawierających m.in formy pozdrowień, pożegnań, liczebniki itp. uczniowie mieli możliwość poznania i wypowiadania się w zakresie języka włoskiego, francuskiego rosyjskiego i niemieckiego. W obchody włączył się aktywnie radiowęzeł szkolny; podczas przerw nie zabrakło muzyki obcojęzycznej. Przeprowadzono również sondę korytarzową dotyczącą nauki języków obcych. Celem wszystkich działań było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych, podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu oraz zachęcanie do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych. Mamy nadzieję, że wszystkie działania zachęciły naszych uczniów do nauki języków obcych, a także do poznawania innych krajów europejskich. Dziękujemy Wszystkim za wspólną zabawę.

 

   

   

Filmy  

   
© Sympatycy XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi; korzystając z witryny akceptujesz politykę cookies