STRONA PROWADZONA PRZEZ OSOBY PRYWATNE - SYMPATYKÓW XXIII LO W ŁODZI. OFICJALNA STRONA SZKOŁY (BIP) DOSTĘPNA TUTAJ

Kulinarne inspiracje w konwencji angielskiej

Młodzież z klasy 2MG, zainspirowana symboliką krajów anglojęzycznych, przygotowała kulinarne rozmaitości w postaci wyjątkowych muffinek, tortu i wyśmienitego jabłecznika. Muffinki zachwycały kanadyjską symboliką liścia klonowego (maple leaf), renifera (reindeer), sań (sleigh), świerku (spruce),  hokeja, narodowego sportu kanadyjskiego (ice hockey), misia grizzly, płatka śniegu czy namiotu indiańskiego tipi.
Równie efektowne (w smaku także) były muffinki przedstawiające flagę Stanów Zjednoczonych!
Znalazł się również niepowtarzalny tort z „The Star Spangled Banner” oraz wykwintny jabłecznik (apple pie). Dziś uczniowie przy tej okazji dowiedzieli się, iż słynny „apple pie” był ulubioną przekąską amerykańskich żołnierzy w trakcie walk II Wojny Światowej. Jak mieli w zwyczaju mawiać: „Idziemy bić się za nasze matki i za apple pie!”
Młodzież prezentowała swoje dzieła i omawiała sposób ich przygotowania w języku angielskim, sprawdzając tym samym umiejętności językowe.
Oto, co pokazali: