STRONA PROWADZONA PRZEZ OSOBY PRYWATNE - SYMPATYKÓW XXIII LO W ŁODZI. OFICJALNA STRONA SZKOŁY (BIP) DOSTĘPNA TUTAJ

11 listopada 2020

Drodzy Uczniowie XXIII Liceum Ogólnokształcącego!

11 listopada to data, która na stałe utkwiła w pamięci wszystkich Polaków. Corocznie obchodzone jest wówczas Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

Teraz rzeknę do Ciebie, drogi Czytelniku!
Jeżeli sądzisz, że w dobie komputerów pielęgnowanie tradycji zanikło, zwłaszcza wśród młodzieży, to jesteś w wielkim błędzie... Uczniowie z klasy 1M wykazali chęć zrobienia wyjątkowego filmu na 11 listopada z dedykacją dla Ciebie! Był to z ich strony gest wdzięczności patriotom, którzy dzielnie walczyli za wyzwolenie Naszego Narodu. Mamy nadzieję, że film pobudzi Was do refleksji nad znaczeniem tej ważnej daty, jaką jest 11 listopada.

Z ogromną dumą w sercu prezentujemy Tobie również quiz wykonany przez pierwszą klasę medialno-dziennikarską. Sprawdzi on Twoją elementarną wiedzę na temat Narodowego Święta Niepodległości.