STRONA PROWADZONA PRZEZ OSOBY PRYWATNE - SYMPATYKÓW XXIII LO W ŁODZI. OFICJALNA STRONA SZKOŁY (BIP) DOSTĘPNA TUTAJ
   

Muzeum w liceum

Szczegóły

Muzeum w Liceum to projekt edukacyjny, który ma zainspirować młodych ludzi sztuką. W naszej szkole już umieszczono na stałe ekspozycję składającą się z 10 pięknych reprodukcji znanych obrazów wraz z treściami edukacyjnymi na ich temat. Każda reprodukcja opatrzona jest kodem QR prowadzącym do materiału audio.

Za pomocą smartfona można zeskanować z wydruków kod QR i zapoznać się z życiorysem uznanych artystów, takich jak: Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Witkacy, Olga Boznańska, Aleksander Gierymski, Tadeusz Makowski, Anna Bilińska, Józef Chełmoński, Konrad Krzyżanowski i Władysław Podkowiński.

W role artystów wcielili się wspaniali polscy aktorzy, między innymi: Joanna Trzepiecińska (jako Anna Bilińska), Bartłomiej Topa (jako Tadeusz Makowski), Maciej Stuhr (jako Stanisław Ignacy Witkiewicz Witkacy), Danuta Stenka (jako Olga Boznańska), Jerzy Stuhr (jako Józef Chełmoński). Autorki tekstów oparły się na wiarygodnych źródłach, ale jednocześnie opowiedziały o artystach w bardziej osobisty sposób – co ich inspirowało, jakie trudności napotykali, o ich miłościach i zachwytach dnia codziennego. Powstało 10 biografii napisanych w pierwszej osobie. Inspiracją były wspomnienia, listy i pamiętniki samych artystów.

Zachęcamy do zwiedzania naszej galerii! Dziękujemy Fundacji NiezłaSztuka za ten fantastyczny projekt!

   

   

Filmy  

   
© Sympatycy XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi; korzystając z witryny akceptujesz politykę cookies