XXIII Liceum Ogólnokształcące to szkoła wielu kultur


NABÓR 2021 - WEJDŹ TUTAJ

   

Rozmowy w Żuku odc. 2

Szczegóły

Rozmowy w Żuku odc. 1

Szczegóły

WF online

Szczegóły

Zachęcamy do ruchu

Gala Mia100 Talentów

Szczegóły

Nasza uczennica Natalia Kowalska (kl. 3EP) została jedną z laureatek.

Życzenia świąteczne

Szczegóły

Radio Parada - Tort

Szczegóły

Pozdrowienia dla społeczności XXIII LO zostaną wyemitowane 20 listopada 2015 r. o godz. 10, 12, 14, 16 i 18.

Kleszczów na piątkę

Szczegóły

"Ratownicy" Tischnerowki znów w akcji!
16.09.2017 odbyło się zabezpieczenie triathlonu w Strykowie, a 17.09 zabezpieczenie Biegu "Kleszczów na 5". Uczniowie naszej szkoły pod opieką "Sachmetu" mieli okazję wziąć udział w tych imprezach jako pomoc medyczna. W nagrodę za czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników otrzymali pamiątkowe medale i identyfikatory z napisem obsługa medyczna. Było wiele emocji i praktycznej nauki. Następny weekend też działamy!

 

Entliczek-pentliczek

Szczegóły

Od 16 listopada 2015r. uczniowie XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi mogą jeść w dowolnej ilości świeże polskie jabłka. Półtorej tony pyszności i witamin w jednym pojawiło się dzisiaj w naszej szkole w postaci soczystych i smacznych owoców. Otrzymaliśmy jabłka od sadowników do bezpłatnej dystrybucji.
Nasza szkoła przystąpiła do mechanizmu Agencji Rynku Rolnego i Komisji Europejskiej „Tymczasowe wsparcie dla producentów warzyw i owoców”, którego celem jest skuteczne i ukierunkowane przekazanie środków wsparcia dla producentów owoców i warzyw, którzy wyprodukowane przez siebie określone produkty poddadzą operacji niezbierania plonów lub przekażą na bezpłatną dystrybucję.
W kwietniu 2015 r. szkoła została wpisana do rejestru uznanych organizacji charytatywnych, jako jednostka, która może bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa. Dzięki tej akcji szkoła wspiera krajowych producentów warzyw i owoców po wprowadzeniu rosyjskiego embarga oraz kształtuje świadomość zdrowego odżywiania.
Jabłka są w kilku gatunkach, pyszne, świeże i chrupiące. Nic tylko jeść. Mamy nadzieję, że z tych jabłek powstanie mnóstwo pysznych szarlotek na piątkowe święto.

Na szkolnym korytarzu są wystawiane codziennie skrzynki pełne jabłek. Przed schrupaniem trzeba je tylko umyć. Akcja świetnie wpisuje się w nasze prozdrowotne projekty.  Oczywiście jak zjemy te jabłka, to przyjadą do szkoły następne!
Jabłko to wszechstronny owoc. Korzystnie wpływający zarówno na naszą sylwetkę jak i zdrowie. Jeżeli zatem dewiza „żyj zdrowo” towarzyszy nam każdego dnia, to w naszym menu nie powinno zabraknąć jabłek.


Smacznego!

Więcej artykułów…

  1. Archanioł Titek
  2. Nowe dzwonki
   

Filmy  

   
© Sympatycy XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi; korzystając z witryny akceptujesz politykę cookies