Dear students of English!

Ogłaszamy konkurs plastyczno-językowy na plakat pt: ”When I think: Great Britain / the USA / Canada / Australia, I see…

Plakat powinien być ilustracją waszych własnych skojarzeń i wyobrażeń związanych z jednym z ww. krajów anglojęzycznych (charakterystyczne dla nich elementy natury i kultury, obyczaje, kulinaria, znane osoby itp.)

Format – A2
Technika wykonania - dowolna
Termin oddania prac – 3 kwietnia (środa)
Miejsce dostarczenia – pracownie 21, 22, 23

Najlepsze prace zostaną nagrodzone ocenami co najmniej pozytywnymi. Wszystkie plakaty zostaną wyeksponowane na terenie szkoły jeszcze przed Dniem Otwartym (9 kwietnia). Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! W razie pytań i wątpliwości prosimy zwracać się do nauczycielek jęz. angielskiego. Show us your image of an English-speaking country!

XXXII akcja oddawania krwi

Zapraszamy serdecznie (po raz 32. w XXIII LO) wszystkich pełnoletnich uczniów, absolwentów, rodziców, pracowników szkoły i wszystkich ludzi dobrej woli do oddawania "cząstki siebie" w naszej szkole!

Akcja odbędzie się   17 stycznia 2019 r. (czwartek) w Żaczku, od godz. 9.00.

Przypominam podstawowe zasady:

- zjedz śniadanie
- wstrzymaj się od palenia
- co najmniej 5 dni przed nie używaj alkoholu
- pij dużo wody mineralnej
- nie możesz mieć okresu kobieto
- nie możesz brać leków (zdrowie!)
- waga minimum 55 kg

Pamiętaj o:

- dowodzie osobistym
- uśmiechu

Aktualizacja:

Dzień języków 2018

Attention! Attenzione! Achtung!

W środę 26 września, w Europejskim Dniu Języków Obcych zapraszamy wszystkich uczniów do odwiedzenia II piętra, w okolicach sal językowych. Na 3., 4. i 5. lekcji będziemy zapraszać poszczególne klasy po kolei. Czekają na Was:

• zadania językowe o różnym stopniu trudności (z możliwością otrzymania pozytywnych ocen za aktywność)
  • prace plastyczno-językowe naszych uczniów do obejrzenia
  • głosowanie w celu rozstrzygnięcia konkursu „na koszulkę”
  • słodkie małe co nieco typowe dla różnych obszarów językowych

Na każdej przerwie akcent muzyczny w różnych językach.

Feel invited! On vous attend! Vi aspettiamo!

Historia w muralach

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do udziału w tym konkursie.

Wystarczy dostarczyć 1 zdjęcie wykonane dowolną techniką, w formacie A2/A3/A4, podpisane z tyłu imieniem, nazwiskiem, klasą i lokalizacją danego muralu. Zdjęcie nie może być plagiatem. Prace dostarcz do sali nr 5 w terminie nieprzekraczalnym 11.10.2018 (czwartek). Wszystkie prace będą częścią szkolnego wernisażu, a nagrodzonych autorów poznamy podczas szkolnej uroczystości z okazji 14 października.

Organizator konkursu - Patrycja Tylak.

SLEEVEFACE

SLEEVEFACE - CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ.

Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w tym konkursie:

• Wystarczy przynieść jedno zdjęcie, wykonane dowolną techniką w formacie A2/A4/A3, będące Twoją pracą nie plagiatem!
  • Podpisz zdjęcie z tyłu imieniem i nazwiskiem oraz klasą
  • Dostarcz zdjęcie w terminie nieprzekraczalnym do 11.10.2018 (czwartek) do sali nr 5

Wszystkie prace zostaną upublicznione podczas szkolnego wernisażu, a prace wyróżnione zostaną nagrodzone podczas uroczystości szkolnej z okazji Święta Edukacji Narodowej 14 października.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie - organizator Patrycja Tylak.

Przeprosiny dla Jacka Malinowskiego

Treść przeprosin, które nasza szkoła otrzymała pocztą:

Budżet obywatelski

Oddaj głos na nasze zadania:

W0024SW

Obiady w szkole

Można już zamówić sobie obiad do szkoły (pojedynczy albo na dowolnie wybrany czas z możliwością odwołania). Zamawiania (i odwoływania) oraz opłacania dokonuje się przez Internet na zamowposilek.pl lub przez aplikację w telefonie. W celu rejestracji należy wypełnić ten formularz.

• Obiady będą wydawane w Żaczku na przerwie od 12.45 do 13.00.
  • Obiady są dostępne w dwóch wersjach: tradycyjne i wege
  • Każdy obiad dwudaniowy kosztuje 8 zł (można wziąć samą zupę za 2,50 zł lub samo drugie danie za 6,50 zł)

Przykładowy jadłospis: