XXIII Liceum Ogólnokształcące to szkoła wielu kultur


NABÓR 2021 - WEJDŹ TUTAJ

   

Wyniki XIV Konkursu Tischnerowskiego

Szczegóły

Szanowni Państwo, Drodzy Uczestnicy i Opiekunowie, Przyjaciele…

Miło nam przedstawić wyniki nadesłane przez jury XIV Ogólnopolskiego Konkursu Filozoficzno-Oratorskiego „Na ścieżkach życia - Tischnerowskie drogowskazy”.

 • I miejsce – Swietłana Czeczulin (XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera w Łodzi)
 • II miejsce – Aleksandra Michalska (XXVI Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi)
 • III miejsce – Natalia Kot (XXVI Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi)
 • WYRÓŻNIENIA
  • Dominik Garbolewski (XXVI Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi)
  • Julia Guzdek (CKZiU nr 1 w Wadowicach Technikum nr 2 w Wadowicach)
  • Przemysław Wątorowski (Zespół Szkół Politechnicznych w Łodzi)

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, dziękując jednocześnie za to, że mimo tak trudnego czasu zechcieli pochylić się nad myślami ks. prof. Tischnera, które w tej edycji koncentrowały się wokół PRAWDY, ETYKI i WOLNOŚCI. Chcemy wierzyć, że za rok uda nam się wrócić do tradycyjnej formuły Konkursu, której naczelną ideą jest przecież Tischnerowskie SPOTKANIE.

Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do szkół w możliwie najkrótszym czasie, zaś wystąpienia finalistów znajdą się w publikacji pokonkursowej ŁCDNiKP.


Autor plakatu: Sebastian Dominiak

Zakwalifikowani do finału 2020

Szczegóły

Szanowni Państwo!


Informujemy, że Komisja Konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac i wyłoniła 6 uczestników, których zakwalifikowała do finału (II etap Konkursu).

Są to (kolejność przypadkowa):

 • Dominik Garbolewski, XXVI Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi
 • Julia Guzdek, CKZiU nr 1 w Wadowicach Technikum nr 2 w Wadowicach
 • Aleksandra Michalska, XXVI Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi
 • Natalia Kot, XXVI Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi
 • Przemysław Wątorowski, Zespół Szkół Politechnicznych w Łodzi
 • przedstawiciel gospodarzy

 

Z uwagi jednak na rozwijającą się w naszym kraju pandemię i trudności wynikające z pracy zdalnej nauczyciela z uczniem, a także nierówny dostęp do urządzeń rejestrujących wystąpienia uczestników Konkursu, Komisja Konkursowa podjęła decyzję o  zmianie regulaminu dotyczącego II etapu Konkursu. Wyłonione przez Komisję Konkursową pracę zostaną przesłane do jury Konkursu i to ono wyłoni zwycięzców na podstawie przesłanych przez uczestników wystąpień.

Jesteśmy zbudowani faktem, że mimo tego, co dzieje się w naszym kraju, uczniowie pod opieką i wsparciem swoich nauczycieli zechcieli pochylić się nad myślą ks. Profesora. Ufamy, że za rok uda nam się spotkać w przyjaznych murach XXIIII LO w Łodzi i wrócić do tradycyjnej formy Konkursu Tischnerowskiego. A tymczasem życzymy Wam dużo zdrowia i odporności, nie dawajcie się wirusom.
Decyzja naszego jury zostanie ogłoszona 20.11.2020 r. na stronie szkoły, zaś nagrody prześlemy do szkół najszybciej, jak to będzie możliwe.  


 
Komisja w ocenie prac brała pod uwagę zarówno wartość merytoryczną jak i  oratorską.
Serdecznie gratulujemy finalistom! Przypominamy, że wyróżnione prace zostaną opublikowane w opracowaniu pokonkursowym.
 

 

 

XIV Ogólnopolski Konkurs Tischnerowski - regulamin

Szczegóły

Kliknij, aby pobrać regulamin XIV Ogólnopolskiego Konkursu Tischnerowskiego (2020):

XIII Konkurs - relacja

Szczegóły

XIII Ogólnopolski Konkurs Filozoficzno-Oratorski Na ścieżkach życia - Tischnerowskie drogowskazy to już historia. Jak zawsze Tischnerowscy Przyjaciele, przed zmaganiami konkursowymi, zwiedzali nasze miasto. W tym roku były to: ulica Piotrkowska ze swą aleją gwiazd, secesyjnymi kamienicami i ławeczką Juliana Tuwima, Pałac Herbsta oraz Palmiarnia. Ich przewodnikiem i zarazem organizatorem wycieczki po najpiękniejszych zabytkach naszej małej ojczyzny, była pani Daria Domarańczyk wraz panią Wiktorią Dośpiał. Zaproszenie na tegoroczną edycję Konkursu przyjęli przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi oraz ŁCDNiKP, a także niezmiennie pan Kazimierz Tischner - brat ks. prof. Tischnera, prezes stowarzyszenia "Drogami Tischnera", pan Szymon Wróbel - reżyser i dziennikarz, pan prof. Mieczysław Ronkowski - wykładowca Politechniki Gdańskiej oraz była dyrektor naszej szkoły, pani Jolanta Swiryd. Prawdziwym zaszczytem była dla nas obecność abp Grzegorza Rysia, który swoimi wspomnieniami o naszym Patronie, otworzył XIII edycję Konkursu. W trakcie obrad jury mogliśmy uczestniczyć w widowisku przygotowanym na podstawie „Filozofii po góralsku” ks. prof. Józefa Tischnera. Autorem i opiekunem projektu była pani Małgorzata Kozak, która wraz z uczniami naszej szkoły przybliżyła nam świat tak ukochany przez ks. Tischnera.

I nadszedł w końcu długo oczekiwany moment ogłoszenia wyników. Jury w składzie: prof. Witold Glinkowski z Katedry Filozofii Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego - przewodniczący, prof. Maciej Woźniczka, dyrektor Instytutu Filozofii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jan Długosza w Częstochowie, dr Joanna Błażejewska, były pracownik Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Małgorzata Wiktorko, kustosz muzeum MS Kwadrat:

 • I miejsce przyznało uczniowi XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi - Piotrowi Czestkowskiemu,
 • II miejsce powędrowało do przedstawicielki z Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Łodzi - Inki Blewązki,
 • miejscem III musiała się natomiast zadowolić reprezentantka II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wodzisławiu Śląskim - Alicja Wdzienczny.

Jury przyznało także dwa wyróżnienia. Powędrowały one do Krzysztofa Małysza z Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach oraz do przedstawicielki naszego liceum Małgorzaty Gawrońskiej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i z nadzieją mówimy: do zobaczenia za rok!

Zakwalifikowani do finału 2019

Szczegóły

Szanowni Państwo!


Informujemy, że Komisja Konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac i wyłoniła 8 uczniów, którzy zaprezentują swe wypowiedzi 15 listopada 2019 r. w gmachu XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi podczas uroczystego finału konkursowych zmagań.Są to (kolejność przypadkowa):

 • Patrycja Gil z Technikum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach
 • Krzysztof Małysz z Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach
 • Alicja Wdzienczny z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wodzisławiu Śląskim
 • Małgorzata Jonkisz z XLIV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi
 • Piotr Czestkowski z XXVI Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi
 • Justyna Majchrzak z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. J. Tischnera w Rabce-Zdroju
 • Inka Blewązka z Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Łodzi
 • przedstawiciel gospodarzy

 

Komisja w ocenie prac brała pod uwagę zarówno wartość merytoryczną i oratorską, jak również długość wystąpienia uczestnika, która zgodnie z regulaminem Konkursu nie może przekroczyć 8 min.

Serdecznie gratulujemy finalistom! Przypominamy, że wyróżnione prace zostaną opublikowane w opracowaniu pokonkursowym. Zapraszamy wszystkich uczniów biorących udział w Konkursie do uczestnictwa w spotkaniu z wciąż żywą myślą ks. prof. Józefa Tischnera 15.11.2019 r. i dopingowania finalistów.
Prace, które nie znalazły się w ścisłym finale, a zrobiły wrażenie na Komisji Konkursowej, zostaną także wydane drukiem. Listę uczniów opublikujemy na stronie niebawem.

 

XIII Ogólnopolski Konkurs Tischnerowski - regulamin

Szczegóły

Kliknij, aby pobrać regulamin XIII Ogólnopolskiego Konkursu Tischnerowskiego (2019):

XII Konkurs - relacja

Szczegóły

XII Ogólnopolski Konkurs Filozoficzno-Oratorski "Na ścieżkach życia - Tischnerowskie drogowskazy" już za nami. Jak zawsze Tischnerowscy Przyjaciele, przed zmaganiami konkursowymi, zwiedzali nasze miasto. W tym roku były to: Muzeum Kinematografii, Łódzka Filmówka, Pałac Herbsta, Palmiarnia i Księży Młyn. Ich przewodnikiem i zarazem organizatorem wycieczki po najpiękniejszych zabytkach naszej małej ojczyzn, była pani Patrycja Tylak.

Zaproszenie na tegoroczną edycję Konkurs przyjęli przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi, Łódzkiego Kuratorium Oświaty oraz tak bliscy naszemu sercu: pani Jolanta Chełmińska - wcześniej wojewoda łódzki, obecnie prezes Łódzkiego Oddziału PCK, pan Kazimierz Tischner - brat ks. prof. Tischnera, prezes stowarzyszenia "Drogami Tischnera", pan Szymon Wróbel - reżyser i dziennikarz, pan prof. Mieczysław Ronkowski wykładowca Politechniki Gdańskiej, pan Janusz Moos - dyrektor ŁCDN i KP oraz była dyrektor naszej szkoły, pani Jolanta Swiryd.

W trakcie obrad jury mogliśmy posłuchać rozmowy z panem Szymonem Wróblem wielkim entuzjastą wszystkiego, co Tischnerowskie. Pierwsza wizyta pana Szymona z ekipą filmową w naszym liceum zbiegła się pracami nad projektem „Jego oczami”, a było to 5 lat temu. Od tego czasu pan Szymon zrealizował jeszcze dwa obrazy "Z domu" oraz najnowszą produkcję  "Ojciec, czyli o Pieronku" Moderatorem spotkania był opiekun szkolnego radia 23-ka pan Jacek Malinowski wraz ze swoimi podopiecznymi.

I nadszedł w końcu długo oczekiwany moment ogłoszenia wyników. Jury w składzie: prof. Witold Glinkowski z Katedry Filozofii Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego – przewodniczący jury, prof. Maciej Woźniczka Dyrektor Instytutu Filozofii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, dr Joanna Błażejewska z Uniwersytetu Łódzkiego oraz Małgorzata Wiktorko kustosz muzeum MS Kwadrat w Łodzi.
Pierwsze miejsce przyznało uczennicy z Ligoty ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera - Aleksandrze Zuziak, miejsce drugie (ku naszej ogromnej radości) powędrowało do przedstawiciela łódzkiej Tischnerówki - Piotra Muhammada z 3MD. Piotrze, jesteśmy z Ciebie bardzo, bardzo dumni! Miejscem trzecim zadowolić musiała się natomiast Maria Smolarz z XXVI LO z Łodzi.
Jury przyznało także dwa wyróżnienia: Julii Kowalczyk z II LO w Rabce-Zdroju i Zuzannie Górskiej z II LO w Łodzi.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i z nadzieją mówimy: do zobaczenia za rok!

 

 

Zakwalifikowani do finału 2018

Szczegóły

Szanowni Państwo!


Informujemy, że Komisja Konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac i wyłoniła 9 uczniów, którzy zaprezentują swe wypowiedzi 16 listopada 2018 r. w gmachu XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi podczas uroczystego finału konkursowych zmagań.Są to (kolejność przypadkowa):

 • Patrycja Gil z Technikum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach
 • Mai Tran z XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Łodzi
 • Zuzanna Górska z II Liceum Ogólnokształcącego im. Gabriela Narutowicza w Łodzi
 • Kacper Szymański z XXXI Liceum Ogólnokształcącego im. Ludwika Zamenhofa w Łodzi
 • Dominika Urbanowicz z Zespołu Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu
 • Aleksandra Zuziak ze Szkoły Podstawowej nr 1 im ks. prof. J. Tischnera w Ligocie
 • Maria Smolarz z XXVI Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi
 • Julia Kowalczyk z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. J. Tischnera w Rabce-Zdroju
 • przedstawiciel gospodarzy

 

Komisja w ocenie prac brała pod uwagę zarówno wartość merytoryczną i oratorską, jak również długość wystąpienia uczestnika, która zgodnie z regulaminem Konkursu nie może przekroczyć 8 min.

Serdecznie gratulujemy finalistom! Przypominamy, że wyróżnione prace zostaną opublikowane w opracowaniu pokonkursowym. Zapraszamy wszystkich uczniów biorących udział w Konkursie do uczestnictwa w spotkaniu z wciąż żywą myślą ks. prof. Józefa Tischnera 16.11.2018 r. i dopingowania finalistów.
Prace, które nie znalazły się w ścisłym finale, a zrobiły wrażenie na Komisji Konkursowej, zostaną także wydane drukiem. Listę uczniów opublikujemy na stronie niebawem.

 

XII Ogólnopolski Konkurs Tischnerowski - regulamin

Szczegóły

Kliknij, aby pobrać regulamin XII Ogólnopolskiego Konkursu Tischnerowskiego (2018):

XI Konkurs - relacja

Szczegóły

XI Ogólnopolski Konkurs Filozoficzno-Oratorski "Na ścieżkach życia - Tischnerowskie drogowskazy" miał swoje nowe otwarcie - kolejną dziesiątkę (tak myślę). Zaproszenie na ten wyjątkowy wieczór przyjął jak zawsze niezawodny brat naszego Patrona pan Kazimierz Tischner, reżyser filmów „Jego Oczami" „Z domu”  i ostatniej produkcji „Ojciec, czyli o Pieronku” pan Szymon Wróbel oraz już po raz drugi pan profesor Mieczysław Ronkowski z Politechniki Gdańskiej, który w tej edycji Konkursu podarował finalistom książki Marka Kamińskiego z osobistą dedykacją autora (bardzo Panu Profesorowi dziękujemy). Swoją obecnością zaszczyciła nas także poseł na Sejm RP pani Iwona Śledzińska-Katarasińska oraz Pierwszy Wiceprezydent Łodzi pan Tomasz Trela. Obecni byli także przedstawiciele łódzkich władz samorządowych: wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej pani prof. Małgorzata Niewiadomska – Cudak,  Marek Kondraciuk - dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi,   Małgorzata Michalska- kierownik Wydział Egzaminów z Zakresu Kształcenia Ogólnego OKE,  Małgorzata Świecka - inspektor Wydziału Edukacji UMŁ,  Janusz Moos dyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz przedstawiciel urzędu Marszałkowskiego.

Honorowym patronatem objęli Konkurs podobnie jak rok temu Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski oraz Prezes Stowarzyszenia „Drogami Tischnera” Kazimierz Tischner.

Tegoroczni finaliści interpretowali myśli ks. Tischnera zawarte w „Etyce Solidarności”. Wybór nie był przypadkowy. Dziś, jak nigdy dotąd, potrzeba młodym i nam samym, mądrości płynącej z kart tej publikacji, zrodzonej przecież w trudnych latach osiemdziesiątych.

Po blisko 30 min. burzliwych obrad jury Konkursu w składzie: prof. Witold Glinkowski, dr Joanna Błażejewska, dr Maciej Woźniczka i kustosz Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi Małgorzata Wiktorko ogłosili wyniki.

I miejsce, ku naszej ogromnej radości, zdobyła reprezentantka łódzkiej Tischnerówki Sandra Puton, miejsce II powędrowało do Natalii Karczemskiej z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Jana Pawla II w Łodzi, miejscem III musiała zadowolić się Julia Moskała z III Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w CKZ i U w Wadowicach. Wyróżnienie nasze jury przyznało Piotrowi Libanowi z XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z Łodzi.

W tym roku nasi Tischnerowscy Przyjaciele zwiedzali Stację Radegast, z której w czasie II wojny światowej Niemcy wywieźli do obozów zagłady ok. 200 tysięcy mieszkańców Litzmannstadt Ghetto – Żydów polskich, austriackich, niemieckich, luksemburskich, czeskich... Dziś stacja jest pomnikiem zagłady mieszkańców Litzmannstadt Ghetto , Park Ocalałych i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana -instytucji, której celem jest prowadzenie działalności w zakresie popularyzowania wielokulturowego i wieloetnicznego dziedzictwa Łodzi ze szczególnym uwzględnieniem kultury żydowskiej oraz innych kultur mających znaczący wpływ na rozwój miasta oraz Mauzoleum i Muzeum na Radogoszczu, pozostających tragiczną pamiątką okupacji hitlerowskiej w Łodzi. Było zatem historycznie i patriotycznie. Dziś nie pozostaje nam nic innego jak powiedzieć – do zobaczenia za rok!

 

 

Zakwalifikowani do finału 2017

Szczegóły

Szanowni Państwo!


Informujemy, że Komisja Konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac i wyłoniła 7 uczniów, którzy zaprezentują swe wypowiedzi 17 listopada 2017 r. w gmachu XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi podczas uroczystego finału konkursowych zmagań.Są to (kolejność przypadkowa):

 • Julia Moskała – III Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w CKZiU w Wadowicach
 • Zofia Dara - II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju
 • Michał Pardygał - Gimnazjum nr 26 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Piotr Liban - XXVI Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Łodzi
 • Natalia Karczemska - Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łodzi
 • Weronika Łuczak – II Liceum Ogólnokształcące im. Gabriela Narutowicza w Łodzi
 • przedstawiciel gospodarzy

 

Komisja w ocenie prac brała pod uwagę zarówno wartość merytoryczną i oratorską, jak również długość wystąpienia uczestnika, która zgodnie z regulaminem Konkursu nie może przekroczyć 8 min.


Serdecznie gratulujemy finalistom! Przypominamy, że wyróżnione prace zostaną opublikowane w opracowaniu pokonkursowym. Zapraszamy wszystkich uczniów biorących udział w Konkursie do uczestnictwa w spotkaniu z wciąż żywą myślą ks. prof. Józefa Tischnera 17.11.2017 r. i dopingowania finalistów.
Prace, które nie znalazły się w ścisłym finale, a zrobiły wrażenie na Komisji Konkursowej, zostaną także wydane drukiem. Listę uczniów opublikujemy na stronie niebawem.

 

 

XI Ogólnopolski Konkurs Tischnerowski - regulamin

Szczegóły

Kliknij, aby pobrać regulamin XI Ogólnopolskiego Konkursu Tischnerowskiego (2017):

X Konkurs - relacja

Szczegóły

X Ogólnopolski Konkurs Filozoficzno-Oratorski "Na ścieżkach życia - Tischnerowskie drogowskazy" to już historia. Zaproszenie na ten wyjątkowy wieczór przyjął jak zawsze niezawodny brat naszego Patrona pan Kazimierz Tischner, reżyser filmu "Jego Oczami" i ostatniej produkcji „Z domu” pan Szymon Wróbel, poeta krakowski i autor biografii ks. Tischnera pan Wojciech Bonowicz, oraz po raz pierwszy  pan profesor Mieczysław Ronkowski z Politechniki Gdańskiej. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Prezes Łódzkiego Oddziału PCK pani Jolanta Chełmińska (niegdyś Wojewoda Łódzki) i wielki Przyjaciel naszej szkoły. Obecni byli także przedstawiciele łódzkich władz samorządowych: Marek Kondraciuk - dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi,  Małgorzata Michalska - kierownik Wydział Egzaminów z Zakresu Kształcenia Ogólnego OKE,  Iwona Kurczewska - inspektor Wydziału Edukacji UMŁ, Janusz Moos dyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz przedstawiciel urzędu Marszałkowskiego.

Honorowym patronatem objęli Konkurs podobnie jak rok temu Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski oraz Prezes Stowarzyszenia „Drogami Tischnera” Kazimierz Tischner.

Po blisko 30 min. burzliwych obrad jury Konkursu w składzie: prof. Witold Glinkowski, dr Joanna Błażejewska, dr Maciej Woźniczka i kustosz Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi Małgorzata Wiktorko ogłosili wyniki.

I miejsce ex aequo  przypadło reprezentantce  XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Łodzi Dominice Cybulskiej oraz Kindze Musiał  z XXV Liceum Ogólnokształcącego im. im. Stefana Żeromskiego w Łodzi. Miejscem II  musiała zadowolić się przedstawicielka naszego liceum Dorota Wituła z klasy 2M, ale i tak jesteśmy z niej  dumni. Brawo Dorotko!!!

III miejsca jury nie przyznało. Dwa wyróżnienia natomiast powędrowały do Agnieszki Kubiak z Gimnazjum nr 67 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Poznaniu oraz Eweliny Trzop z II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju.

W tym roku nasi Tischnerowscy Przyjaciele zwiedzali filmową Łódź: PWSFTviT, Muzeum Kinematografii oraz słynna ulicę Piotrkowską z jej aleją gwiazd. Dziś nie pozostaje nam nic innego jak powiedzieć – do zobaczenia za rok!

 

Zakwalifikowani do finału 2016

Szczegóły

Szanowni Państwo!


Informujemy, że Komisja Konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac i wyłoniła - z uwagi na jubileuszową edycję Konkursu - 10 uczniów, którzy zaprezentują swe wypowiedzi 18 listopada 2016 r. w gmachu XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi podczas uroczystego finału konkursowych zmagań.

Są to (kolejność przypadkowa):

 • Beata Kapela – Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach
 • Natalia Mikulec – Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ligocie
 • Zuzanna Rojek - Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni
 • Nadia Koczur - Publiczne Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Chrzanowie
 • Ewelina Trzop - II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju
 • Agnieszka Kubiak - Gimnazjum nr 67 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Poznaniu
 • Dominika Cybulska - XXVI Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Łodzi
 • Aleksandra Żelasko - Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łodzi
 • Kinga Musiał - XXV Liceum Ogólnokształcące im. im. Stefana Żeromskiego w Łodzi
 • przedstawiciel gospodarzy


Serdecznie gratulujemy finalistom! Przypominamy, że wyróżnione prace zostaną opublikowane w opracowaniu pokonkursowym. Zapraszamy wszystkich uczniów biorących udział w Konkursie do uczestnictwa w spotkaniu z wciąż żywą myślą ks. prof. Józefa Tischnera 18.11.2016 r. i dopingowania finalistów.
Prace, które nie znalazły się w ścisłym finale, a zrobiły wrażenie na Komisji Konkursowej, zostaną także wydane drukiem. Listę uczniów opublikujemy na stronie niebawem.

 

 

X Ogólnopolski Konkurs Tischnerowski - regulamin

Szczegóły

Kliknij, aby pobrać regulamin X Ogólnopolskiego Konkursu Tischnerowskiego (2016):

   

Filmy  

   
© Sympatycy XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi; korzystając z witryny akceptujesz politykę cookies