XXIII Liceum Ogólnokształcące to szkoła wielu kultur


NABÓR 2021 - WEJDŹ TUTAJ

   

X Konkurs - relacja

Szczegóły

X Ogólnopolski Konkurs Filozoficzno-Oratorski "Na ścieżkach życia - Tischnerowskie drogowskazy" to już historia. Zaproszenie na ten wyjątkowy wieczór przyjął jak zawsze niezawodny brat naszego Patrona pan Kazimierz Tischner, reżyser filmu "Jego Oczami" i ostatniej produkcji „Z domu” pan Szymon Wróbel, poeta krakowski i autor biografii ks. Tischnera pan Wojciech Bonowicz, oraz po raz pierwszy  pan profesor Mieczysław Ronkowski z Politechniki Gdańskiej. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Prezes Łódzkiego Oddziału PCK pani Jolanta Chełmińska (niegdyś Wojewoda Łódzki) i wielki Przyjaciel naszej szkoły. Obecni byli także przedstawiciele łódzkich władz samorządowych: Marek Kondraciuk - dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi,  Małgorzata Michalska - kierownik Wydział Egzaminów z Zakresu Kształcenia Ogólnego OKE,  Iwona Kurczewska - inspektor Wydziału Edukacji UMŁ, Janusz Moos dyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz przedstawiciel urzędu Marszałkowskiego.

Honorowym patronatem objęli Konkurs podobnie jak rok temu Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski oraz Prezes Stowarzyszenia „Drogami Tischnera” Kazimierz Tischner.

Po blisko 30 min. burzliwych obrad jury Konkursu w składzie: prof. Witold Glinkowski, dr Joanna Błażejewska, dr Maciej Woźniczka i kustosz Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi Małgorzata Wiktorko ogłosili wyniki.

I miejsce ex aequo  przypadło reprezentantce  XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Łodzi Dominice Cybulskiej oraz Kindze Musiał  z XXV Liceum Ogólnokształcącego im. im. Stefana Żeromskiego w Łodzi. Miejscem II  musiała zadowolić się przedstawicielka naszego liceum Dorota Wituła z klasy 2M, ale i tak jesteśmy z niej  dumni. Brawo Dorotko!!!

III miejsca jury nie przyznało. Dwa wyróżnienia natomiast powędrowały do Agnieszki Kubiak z Gimnazjum nr 67 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Poznaniu oraz Eweliny Trzop z II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju.

W tym roku nasi Tischnerowscy Przyjaciele zwiedzali filmową Łódź: PWSFTviT, Muzeum Kinematografii oraz słynna ulicę Piotrkowską z jej aleją gwiazd. Dziś nie pozostaje nam nic innego jak powiedzieć – do zobaczenia za rok!

 

   

Filmy  

   
© Sympatycy XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi; korzystając z witryny akceptujesz politykę cookies