XXIII Liceum Ogólnokształcące to szkoła wielu kultur


NABÓR 2021 - WEJDŹ TUTAJ

   

XII Konkurs - relacja

Szczegóły

XII Ogólnopolski Konkurs Filozoficzno-Oratorski "Na ścieżkach życia - Tischnerowskie drogowskazy" już za nami. Jak zawsze Tischnerowscy Przyjaciele, przed zmaganiami konkursowymi, zwiedzali nasze miasto. W tym roku były to: Muzeum Kinematografii, Łódzka Filmówka, Pałac Herbsta, Palmiarnia i Księży Młyn. Ich przewodnikiem i zarazem organizatorem wycieczki po najpiękniejszych zabytkach naszej małej ojczyzn, była pani Patrycja Tylak.

Zaproszenie na tegoroczną edycję Konkurs przyjęli przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi, Łódzkiego Kuratorium Oświaty oraz tak bliscy naszemu sercu: pani Jolanta Chełmińska - wcześniej wojewoda łódzki, obecnie prezes Łódzkiego Oddziału PCK, pan Kazimierz Tischner - brat ks. prof. Tischnera, prezes stowarzyszenia "Drogami Tischnera", pan Szymon Wróbel - reżyser i dziennikarz, pan prof. Mieczysław Ronkowski wykładowca Politechniki Gdańskiej, pan Janusz Moos - dyrektor ŁCDN i KP oraz była dyrektor naszej szkoły, pani Jolanta Swiryd.

W trakcie obrad jury mogliśmy posłuchać rozmowy z panem Szymonem Wróblem wielkim entuzjastą wszystkiego, co Tischnerowskie. Pierwsza wizyta pana Szymona z ekipą filmową w naszym liceum zbiegła się pracami nad projektem „Jego oczami”, a było to 5 lat temu. Od tego czasu pan Szymon zrealizował jeszcze dwa obrazy "Z domu" oraz najnowszą produkcję  "Ojciec, czyli o Pieronku" Moderatorem spotkania był opiekun szkolnego radia 23-ka pan Jacek Malinowski wraz ze swoimi podopiecznymi.

I nadszedł w końcu długo oczekiwany moment ogłoszenia wyników. Jury w składzie: prof. Witold Glinkowski z Katedry Filozofii Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego – przewodniczący jury, prof. Maciej Woźniczka Dyrektor Instytutu Filozofii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, dr Joanna Błażejewska z Uniwersytetu Łódzkiego oraz Małgorzata Wiktorko kustosz muzeum MS Kwadrat w Łodzi.
Pierwsze miejsce przyznało uczennicy z Ligoty ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera - Aleksandrze Zuziak, miejsce drugie (ku naszej ogromnej radości) powędrowało do przedstawiciela łódzkiej Tischnerówki - Piotra Muhammada z 3MD. Piotrze, jesteśmy z Ciebie bardzo, bardzo dumni! Miejscem trzecim zadowolić musiała się natomiast Maria Smolarz z XXVI LO z Łodzi.
Jury przyznało także dwa wyróżnienia: Julii Kowalczyk z II LO w Rabce-Zdroju i Zuzannie Górskiej z II LO w Łodzi.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i z nadzieją mówimy: do zobaczenia za rok!

 

 

   

Filmy  

   
© Sympatycy XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi; korzystając z witryny akceptujesz politykę cookies