XXIII Liceum Ogólnokształcące to szkoła wielu kultur


NABÓR 2021 - WEJDŹ TUTAJ

   

Piknik szkolny

Szczegóły

W imieniu społeczności XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi chciałabym serdecznie zaprosić Cię do naszej Szkoły.
XXIII Liceum Ogólnokształcące jest szkołą z ponad 70-letnią tradycją. Młodzież, rodzice i pracownicy szkoły każdego roku mają możliwość spotkania się z rodziną naszego Patrona, podczas Ogólnopolskiego Konkursu Oratorskiego, którego jesteśmy organizatorami.
Naszego Ucznia kształtujemy poprzez wspieranie jego wszechstronnego rozwoju, rozwijanie talentów, zwracając uwagę na jego możliwości intelektualne, rozwojowe i psychofizyczne, wspólnie z rodzicami i opiekunami oddziałując na wiedzę, wychowanie, wyobraźnię, wrażliwość. Dbamy o tradycje szkoły, wspieramy akcje edukacyjne i prozdrowotne,  wolontariaty, wychowujemy w duchu wrażliwości na drugiego człowieka. Nasi uczniowie i absolwenci prężnie działają w akcjach krwiodawstwa, zdobywają umiejętność fachowego udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej, uczą się bezpiecznego korzystania z mediów, poznają podstawy praw a i psychologii.
W szkole pracują doświadczeni nauczyciele o bardzo dużym potencjale i wysokich kwalifikacjach. Nauczyciele i pozostali pracownicy chętnie rozmawiają z uczniami, poświęcają im swój prywatny czas. Dzięki temu uczniowie i rodzice ufają szkole a nasza placówka jest postrzegana jako przyjazna, otwarta i pomocna.
Pomoc i wsparcie zapewniają szkolny pedagog i psycholog. Dzięki projektom unijnym młodzież może korzystać z dodatkowych zajęć. W każdym profilu oferujemy specjalistyczne zajęcia pogłębiające umiejętności.
Szkoła promuje zdrowy tryb życia. Mamy dwie sale gimnastyczne i salę do ćwiczeń fitness. Wprowadziliśmy zajęcia relaksacyjne, które pomagają młodzieży uporać się z codziennym stresem i uczą sztuki odpoczynku. Bliskość parku ze ścieżką zdrowia umożliwia urozmaicenie zajęć wychowania fizycznego – uczniowie korzystają ze spacerów i ćwiczeń na zewnętrznej siłowni. W ciepłe dni uczniowie mogą odpocząć w ogrodzonym patio. Na terenie parkingu przed szkołą i w patio są umieszczone stojaki na rowery. W szkole zainstalowane jest poidełko z filtrowaną wodą.
Szkoła jest bezpieczna, monitorowana, wejście do szkoły chronione jest elektronicznie, drzwi otwierają się dzięki imiennym elektronicznym kartom. Szkoła prowadzi bezpłatny dziennik elektroniczny. Każdy uczeń korzysta z indywidualnej, zamykanej szafki w szatni. Podczas przerw działa szkolne radio.
Bufet "Żaczek" oferuje napoje, kanapki, ciepłe dania, sałatki i surówki oraz zdrowe przekąski. Można korzystać też ze smacznych, niedrogich obiadów, które zapewnia firma cateringowa.
Do naszej Szkoły łatwo dojechać – obok są przystanki MPK – autobusowe i tramwajowe, przystanki podmiejskich busów oraz stacje PKP - Niciarniana i Widzew.


Tu każdy znajdzie coś dla siebie!
Tu jest Twoje miejsce!
Dołącz do nas!


Jeszcze raz serdecznie zapraszam w imieniu Społeczności XXIII LO
Barbara Makowska dyrektor XXIII LO

   

Filmy  

   
© Sympatycy XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi; korzystając z witryny akceptujesz politykę cookies