Szkolny ogród

We wrześniu 2019 roku uczniowie założyli szkolny ogród. Wyznaczony przez Panią dyrektor teren przystosowaliśmy pod uprawę roślin. Ziemia została wyrównana, oczyszczona z gruzu i  naniesiono żyzną glebę. Każdy z uczniów posiada swoją grządkę, na której posadził wybrane przez siebie rośliny. W okresie wegetacyjnym każdy je pielęgnował - podlewał, pielił, nawoził. W lutym przystąpiliśmy do projektu "Tradycyjny sad", który łączy się z naszym wcześniejszym przedsięwzięciem. Projekt ten pozwala nam kontynuować i rozszeszać nasz pierwotny pomysł. Spotykamy się co tydzień na 2 godziny w celu realizacji projektu. Oprócz tego na dodatkowym przedmiocie z ekologii uzupełniamy wiadomości.

Ogródek

Uczniowie klasy 1E (ekologicznej) zakładają ogródek szkolny. Sadzono drzewka, cebulki roślin wiosennych, wrzosy. Młodzież dzielnie pracowała z zaangażowaniem. Chłopcy nosili wodę i kopali grządki, dziewczęta sadziły rośliny do ziemi. Oczekujemy efektów na wiosnę.