Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

2013

Już po raz siódmy 15 listopada 2013 roku w XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Prof. Józefa Tischnera spotkali się finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Filozoficzno-Oratorskiego, by wspólnie odkrywać wciąż żywą myśl ks. Prof. Tischnera.

Jury Konkursu z blisko 40 nadesłanych prac wyłoniło sześciu laureatów ze szkół Tischnerowskich: Bochni, Chrzanowa, Woli, Ligoty, Wadowic, Wałcza oraz przedstawicieli łódzkich liceów: XXV LO im. S. Żeromskiego, XXVI im. K. K. Baczyńskiego.

Gościem honorowym, pod którego patronatem odbył się Konkurs, był jak zwykle niezawodny brat Księdza Profesora-Kazimierz Tischner-prezes Stowarzyszenia „Drogami Tischnera”, Ojciec Rodziny Szkół Tischnerowskich. Konkurs honorowym patronatem objęli Prezydent Miasta Łodzi-Hanna Zdanowska, Łódzki Kurator Oświaty-Jan Kamiński oraz Wojewoda Łódzki-Jolanta Chełmińska.

Do jury zaproszenie przyjęli: dr Witold Glinkowski-pracownik naukowy Wydziału Filozoficznego UŁ, autor książek interpretujących poglądy prof. Tischnera, dr Maciej Woźniczka-wykładowca filozofii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, dr Joanna Błażejewska-adiunkt Zakładu Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej UŁ oraz kustosz Muzeum Sztuki w Łodzi Małgorzata Wiktorko.

Dzięki temu, że Tischnerowscy Przyjaciele przyjechali do Łodzi dzień wcześniej mogliśmy im znów pokazać nasze miasto. W tym roku gościli oni w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, gdzie mieli okazję zapoznać się z jedynymi w Polsce, doskonale wyposażonymi pracowniami i laboratoriami mechatronicznymi, o których opowiadał prowadzący zajęcia pan Włodzimierz Jankowski. Prezentacji unikatowego wyposażenia i działania zaprojektowanych stacji techniczno-dydaktycznych towarzyszyło spotkanie z panią dyrektor Teresą Dąbrowską.

Drugim etapem wędrówki było Muzeum-Pałac Herbsta i Księży Młyn-miasto w mieście, zbudowane prze jednego z najsłynniejszych fabrykantów Karola Scheiblera. Od 2012 roku Muzeum Pałac Herbsta mieści się Galeria Sztuki Dawnej- jeden z oddziałów Muzeum Sztuki w Łodzi. A my-zwiedzając kolejne sale-tańczyliśmy tu poloneza…

O 15.30 rozpoczęły się oratorskie zmagania. Prezentacje tegorocznych finalistów wzruszały, skłaniały do refleksji na sobą i światem, budziły sumienie i uczyły myślenia według wartości. Dzięki tym młodym ludziom nam wszystkim udało się na chwilę zatrzymać, spojrzeć w głąb siebie i zapytać o sens codziennej gonitwy, codziennego zmagania się z życiem. Była to piękna lekcja prawdy, wolności i nadziei, tym wartościowsza, że wygłoszona przez młodych, wrażliwych ludzi.

O 18.30 nadszedł upragniony moment-ogłoszenie wyników!

Laureatem pierwszej nagrody została w tym roku Elżbieta Oleksy z Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni. Dwa drugie miejsca jury przyznało Nikoletcie Krzysztofik z XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Łodzi i Natalii Klepacz z XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Łodzi. Jury wyróżniło również Kingę Kachnik z Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach.

Laureatom niewiele ustępowali pozostali finaliści tegorocznej edycji Konkursu.

Zwycięzcom i pozostałym finalistom Konkursu nagrody i dyplomy wręczali: Kazimierz Tischner-brat ks. Prof. Józefa Tischnera oraz wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska.

Zmagania konkursowe podobnie jak we wcześniejszych edycjach zakończyła uroczysta kolacja w gmachu XXIII LO, podczas której uczestnicy mieli okazję porozmawiać z członkami jury i współzawodnikami. Wszyscy orzekli zgodnie, że po raz kolejny było to niezwykłe, intelektualne spotkanie młodych ludzi z myślą filozoficzną prof. Tischnera.