Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

2013

Już po raz siódmy 15 listopada 2013 roku w XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Prof. Józefa Tischnera spotkali się finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Filozoficzno-Oratorskiego, by wspólnie odkrywać wciąż żywą myśl ks. Prof. Tischnera.

Jury Konkursu z blisko 40 nadesłanych prac wyłoniło sześciu laureatów ze szkół Tischnerowskich: Bochni, Chrzanowa, Woli, Ligoty, Wadowic, Wałcza oraz przedstawicieli łódzkich liceów: XXV LO im. S. Żeromskiego, XXVI im. K. K. Baczyńskiego.

Gościem honorowym, pod którego patronatem odbył się Konkurs, był jak zwykle niezawodny brat Księdza Profesora-Kazimierz Tischner-prezes Stowarzyszenia „Drogami Tischnera”, Ojciec Rodziny Szkół Tischnerowskich. Konkurs honorowym patronatem objęli Prezydent Miasta Łodzi-Hanna Zdanowska, Łódzki Kurator Oświaty-Jan Kamiński oraz Wojewoda Łódzki-Jolanta Chełmińska.

Do jury zaproszenie przyjęli: dr Witold Glinkowski-pracownik naukowy Wydziału Filozoficznego UŁ, autor książek interpretujących poglądy prof. Tischnera, dr Maciej Woźniczka-wykładowca filozofii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, dr Joanna Błażejewska-adiunkt Zakładu Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej UŁ oraz kustosz Muzeum Sztuki w Łodzi Małgorzata Wiktorko.

Dzięki temu, że Tischnerowscy Przyjaciele przyjechali do Łodzi dzień wcześniej mogliśmy im znów pokazać nasze miasto. W tym roku gościli oni w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, gdzie mieli okazję zapoznać się z jedynymi w Polsce, doskonale wyposażonymi pracowniami i laboratoriami mechatronicznymi, o których opowiadał prowadzący zajęcia pan Włodzimierz Jankowski. Prezentacji unikatowego wyposażenia i działania zaprojektowanych stacji techniczno-dydaktycznych towarzyszyło spotkanie z panią dyrektor Teresą Dąbrowską.

Drugim etapem wędrówki było Muzeum-Pałac Herbsta i Księży Młyn-miasto w mieście, zbudowane prze jednego z najsłynniejszych fabrykantów Karola Scheiblera. Od 2012 roku Muzeum Pałac Herbsta mieści się Galeria Sztuki Dawnej- jeden z oddziałów Muzeum Sztuki w Łodzi. A my-zwiedzając kolejne sale-tańczyliśmy tu poloneza…

O 15.30 rozpoczęły się oratorskie zmagania. Prezentacje tegorocznych finalistów wzruszały, skłaniały do refleksji na sobą i światem, budziły sumienie i uczyły myślenia według wartości. Dzięki tym młodym ludziom nam wszystkim udało się na chwilę zatrzymać, spojrzeć w głąb siebie i zapytać o sens codziennej gonitwy, codziennego zmagania się z życiem. Była to piękna lekcja prawdy, wolności i nadziei, tym wartościowsza, że wygłoszona przez młodych, wrażliwych ludzi.

O 18.30 nadszedł upragniony moment-ogłoszenie wyników!

Laureatem pierwszej nagrody została w tym roku Elżbieta Oleksy z Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni. Dwa drugie miejsca jury przyznało Nikoletcie Krzysztofik z XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Łodzi i Natalii Klepacz z XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Łodzi. Jury wyróżniło również Kingę Kachnik z Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach.

Laureatom niewiele ustępowali pozostali finaliści tegorocznej edycji Konkursu.

Zwycięzcom i pozostałym finalistom Konkursu nagrody i dyplomy wręczali: Kazimierz Tischner-brat ks. Prof. Józefa Tischnera oraz wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska.

Zmagania konkursowe podobnie jak we wcześniejszych edycjach zakończyła uroczysta kolacja w gmachu XXIII LO, podczas której uczestnicy mieli okazję porozmawiać z członkami jury i współzawodnikami. Wszyscy orzekli zgodnie, że po raz kolejny było to niezwykłe, intelektualne spotkanie młodych ludzi z myślą filozoficzną prof. Tischnera.