Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dobra WYmowa. Kolorowa tolerancja 2022.

Dnia 16.03.2022 klasa 1SA wraz z wychowawcą Panią Patrycją Tylak, uczestniczyła w warsztatach pt. " Dobra WYmowa", organizowanych przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, w ramach inicjatywy kolorowa tolerancja 2022.
Zajęcia skierowane były dla młodzieży z liceum, były dyskusją o tym jak często uczniowie spotykają się z obraźliwymi słowami i zwrotami.  Po pierwsze kiedy ich używają i do kogo kierują, po drugie kiedy je słyszą i kto je wypowiada. Ponadto uczestnicy warsztatu zastanawiali się nad tym czy obraźliwe słowa są bardzo widoczne w przestrzeni publicznej (rozmowy, napisy na budynkach) i jaki wpływ mają na odbiorców.
Celem warsztatu było wypracowanie przez uczestników zbioru antydyskryminacyjnych haseł (Dobrych słów), które będą publikowane w mediach społecznościowych CD w ramach Kolorowej tolerancji. Hasła promować będą wartości takie jak szacunek, tolerancja, zrozumienie, życzliwość.
Klasa 1SA poznała także historię powstania Centrum Dialogu, życie i dokonania patrona Marka Edelmana oraz Park Ocalałych, znajdujących się obok Centrum Dialogu.