Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Łódź Bagdadem jest bajecznym

Łódź Bagdadem jest bajecznym…to projekt edukacyjny, zainicjowany przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Młodzież z łódzkich szkół średnich opracowała opisy do mapy miasta z okazji 600- lecia Łodzi, przypadającego w lipcu 2023 roku.
Uczniowie XXIII LO, XIII LO, Technikum nr.10 opracowali tematy z zakresu początków miasta, rozwoju przemysłu, wielokulturowości, dziejów metropolii w latach  1918-1939,  a także sylwetki znanych łodzian, prezentowali łódzkie detale architektury.
Prace nad mapami, czytanymi w systemie QR kodów, poprzedziły warsztaty, prelekcje i spacery z łódzkimi przewodnikami. Gala finałowa projektu odbyła się 18 listopada br. w siedzibie Centrum Dialogu. Naszą Tischnerówkę reprezentowała klasa 2SA, wychowawca klasy- pani Patrycja Tylak i pani Marta Piotrowska, nasz nauczyciel i łódzki przewodnik.
Efektem projektu będzie kilkaset wydrukowanych map oraz strona internetowa. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z pracami uczniów i mapami na stronie Centrum Dialogu w Łodzi.
Galę finałową projektu uatrakcyjnił występ muzyczny naszej uczennicy Kateryny Stepanyshyny z klasy 2SA, która zagrała na fortepianie „ Prząśniczkę” Stanisława Moniuszki, hymn przemysłowej Łodzi.